Державна підсумкова атестація

ДПА-2021 у початковій, основній та старшій школі: особливості

У 2021 році ДПА  учнів початкової, основної та старшої школи мала відбуватись на підставі наказу МОН «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Але через погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірусну інфекцію було прийняте рішення про скасування ДПА.

Державна підсумкова атестація у початковій та основній школі

Учнів, які цього року завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, у 2021 році звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідно до наказу МОН, у документах про освіту учнів, звільнених від державної підсумкової атестації, буде зроблено запис «звільнений(а)». 

Очікується, що рішення про звільнення учнів від ДПА сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

Державна підсумкова атестація в старшій школі 

Під час позачергового пленарного засідання парламенту 13 квітня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо окремих питань завершення навчального року, який передбачає звільнення випускників повної середньої освіти від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО. 

Відповідно до закону, здобувачі освіти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, звільняються від проходження державної підсумкової атестації через здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. 

Водночас здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, матимуть право пройти ДПА з усіх чотирьох предметів, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням. 

Також ті випускники, які вирішили проходити ЗНО, зможуть самостійно вирішити, чи отримувати оцінку за ДПА у формі ЗНО у свідоцтво про повну загальну середню освіту.

Немає коментарів:

Дописати коментар